Skip links

Актуальні HR-тренди 2022 року від Red Banda

У 2020 році пандемія COVID-19 докорінно змінила HR-сферу. Хоча зараз напруження пристрастей навколо цього вірусу трохи схлинуло, сформовані тенденції збереглися. В 2022 році вони продовжують набирати обертів. Експерти Red Banda виділили кілька трендів, які визначатимуть роботу фахівців з пошуку персоналу протягом найближчих 12 місяців.

Потреби працівників

Головним наслідком пандемії став змінений формат праці. Після введення локдаунів більшу частину співробітників компанії перевели на «віддалену» схему роботи. Цей метод показав свою ефективність, тому керівники не відмовляються від нього і зараз. Великі та середні компанії зберегли таку схему або зробили її гібридною, а малий бізнес та підприємці вирішили оптимізувати витрати та зовсім відмовитися від оренди офісів.

Це сформувало певні потреби у співробітників, які шукають роботу. Вони стали пред’являти нові вимоги до роботодавців:

  • Для співробітників стала важливою можливість подальшого розвитку та самореалізації. Тому при підборі персоналу HR-фахівці повинні пропонувати кар’єрне зростання, аби мотивувати персонал.
  • Працівники стали обирати роботу без урахування місця свого проживання або розташування офісу. Через інтернет можна взаємодіяти із роботодавцем з іншого міста, країни. Такий підхід дав більше можливостей для претендентів із невеликих населених пунктів та збільшив кількість потенційних кандидатів.
  • Співробітники вдома можуть без особливих труднощів працювати над кількома проектами і у кількох роботодавців. Підвищилася конкуренція між компаніями, які пропонують роботу. Їм необхідно вигадувати нові пропозиції, щоб отримати собі висококласного фахівця.
  • Нові можливост надали співробітникам більше шляхів для розвитку та пошуку високооплачуваної роботи. Співробітникам кадрових підрозділів та агенцій доводиться докладати більше зусиль, щоб уникнути витоку кадрів.

HR-тренди з погляду роботодавців

Для підвищення привабливості роботодавця на ринку праці та збільшення шансів знайти кваліфікованих працівників компанії та HR-агентства вдаються до таких інструментів:

  • Баланс роботи та особистого життя. Багато уваги приділяється використанню спеціальних інструментів утримання персоналу. Необхідно проводити дослідження, створені задля визначення потреб співробітників. За результатами таких досліджень доцільно закривати «болі», аби мотивувати залишитися на поточному місці роботи.
  • Складні мотиваційні схеми. HR-фахівці мають більш предметно вивчати потреби та вигадувати мотиваційні заходи для працівників. Наприклад, замість медичного страхування надати абонемент до спортзалу, замість знижок – додатковий вихідний тощо.
  • Індивідуальне навчання. Зважаючи на перехід до віддаленого формат роботи, необхідно приділяти більше часу навчанню. Для цього може застосовуватися інститут «менторів» із глибокою взаємодією наставника та учня, а також асинхронне навчання, яке поєднує очні, заочні та самостійні уроки.

Red Banda — експерти з набору персоналу. Наші фахівці не вивчають тренді, а формують їх. Бажаєте набрати кваліфікованих працівників у потрібній вам сфері? Тоді ви зробили правильний вибір. Звертайтеся до менеджерів за телефоном або через зворотний зв’язок.

Leave a comment