Skip links

Що запитати про претендента у його колишнього роботодавця?

Кандидат на роботу для керівника компанії або HR-фахівця – tabula rasa. Навіть незважаючи на те, що до цього він надав резюме з розповіддю про свою освіту, попередній досвід роботи та навички. Заповнити цю «чисту дошку» можна на співбесіді, однак отримати найповніші, цінніші та правдиві відомості краще у колишнього роботодавця потенційного співробітника.

Хоча в нашій країні інститут рекомендацій не розвинений, в інших державах світу саме позитивні відгуки від минулих роботодавців є визначальними при підборі персоналу. Щоб відповіді колишнього керівника допомогли ухвалити рішення HR-фахівцю, потрібно знати, що запитати про претендента. Експерти HR-агентства Red Banda готові поділитися порадами з особистої практики.

Які моменти потрібно з’ясувати у колишнього роботодавця претендента

Для отримання об’єктивних відомостей необхідно правильно провести опитування. Під час дзвінка слід представитися та пояснити мету дзвінка, а також можливість поспілкуватися зараз. Під час інтерв’ю важливо стежити, як реагує співрозмовник на запитання. Чим швидшими та точнішими будуть відповіді, тим більша ймовірність, що людина говорить правду і не намагається очорнити кандидата або представити його у більш вигідному світлі.

Стандартний набір питань, який допоможе скласти уявлення про претендента, виглядає так:

  • Тривалість роботи працівника. З відповіді можна зрозуміти, чи правильну інформацію претендент вказав у своєму резюме. Трудова книжка для цього не завжди підходить, оскільки іноді працівники працюють без офіційного оформлення за трудовим договором.
  • Коло обов’язків. Відповідь дозволить зрозуміти, чи зможе працівник виконувати покладені на нього завдання на новому місці роботи. Також HR зможе оцінити правдивість слів кандидата на інтерв’ю, коли він розповідав про свої вміння та досвід.
  • Якість роботи. Ціль цього питання зрозуміла без додаткових пояснень. З відповіді можна зрозуміти, наскільки минулий роботодавець задоволений співробітником та як швидко він виконує покладені на нього обов’язки.
  • Оплата праці. Це питання не завжди коректне, тому відповіді на нього можна не отримати. Однак у разі успіху рекрутер може зрозуміти, наскільки очікування кандидата у заробітній платі виправдані та співвідносяться з його фактичними навичками.
  • Можливість повторного прийому. Це дуже важливе питання для оцінки якості кандидата. Якщо співрозмовник швидко дає позитивну відповідь, можна приймати працівника до себе. Однак коли HR-фахівцю розповідають про те, який працівник був добрий, але брати його назад відмовляються, варто замислитись.
  • Рекомендація на конкретну посаду. Питання буде доречним, якщо співробітник подав документи на посаду, відмінну від попередньої. Колишній роботодавець зазвичай добре знає можливості кандидата та може дати об’єктивну інформацію про те, чи відповідає кандидат певним вимогам.
  • Причина звільнення. Це питання варто ставити далеко не завжди. З його допомогою можна зрозуміти, чому співробітник пішов і чи були ці причини об’єктивними. Часто отримати достовірну інформацію не можна, оскільки від час звільнення працівник не розповідає свої мотиви.

Бажаєте набирати якісний персонал у мінімальні терміни? Використовуйте послуги професіоналів з Red Banda. Ми підберемо штат співробітників або закриємо вакансію кандидатами, які на 100% відповідають потребам замовника. Для отримання детальної інформації звертайтесь до наших менеджерів.

Leave a comment